Pożar kotłowni w Szpikołosach

W dniu 03.02.2021 o godzinie 12:23 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Szpikołosy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w pomieszczenie kotłowni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania energii elektrycznej w budynku oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem wody w natarciu.  W piwnicy występowało duże zadymienie, strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Jednocześnie stwierdzono, że w budynku znajduje się osoba starsza nie poruszająca się samodzielnie, którą ewakuowano. Następnie prace polegały na oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu go pod kątem ukrytych zarzewi ognia kamera termowizyjną. W wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba, właściciel budynku u którego nadpaliły się włosy. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie energetyczne,  Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania trwały około 1,5  godziny, brało w nich udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie, łącznie 14 strażaków.

Przypuszczalna przyczyna powstania pożaru było nieumyślne zaprószenie ognia. Straty oszacowano na 10 tyś zł.

info, foto: kpt. Marcin Lebiedowicz

Skip to content