Pożar suszarni chmielu w Witkowie

W dniu 12.11.2021 roku o godzinie 11:33 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni chmielu w Witkowie gmina Dołhobyczów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano pożar suszarni chmielu. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku z poszycia dachowego. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza suszarni oraz na dach. Po dojeździe kolejnych zastępów w tym SHD-25 z JRG Hrubieszów przystąpiono do rozbiórki części dachu gdzie widoczny był płomień, miejsce to dogaszono podając jeden prąd wody. Następnie przystąpiono do dogaszania tlących i dymiących się elementów drewnianych oraz suszu. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz.

 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zrobione przez gryzonie gniazdo w turbinie suszarni.  Straty wstępnie oszacowano na około50 tyś. zł. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów Straży Pożarnej w tym 27 strażaków. Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał, a interwencja trwała 2h 24min.

 

foto. info st. kpt Marcin Lebiedowicz

Skip to content