Samochód ciężarowy w rowie w Odletajce

W dniu 06.08.2022 roku o godzinie 15:36 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który wjechał do rowu.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód ciężarowy, który znajduje się w przydrożnym rowie na prawym boku. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb.

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz kierowaniu ruchem do momentu przyjazdu patrolu Policji. Następnie artykuły spożywcze z naczepy pojazdu przeładowano na pojazd zastępczy podstawiony przez właściciela firmy transportowej. Po tych działaniach Policja wstrzymała ruch w obu kierunkach i przystąpiono do postawienia pojazdu ciężarowego na koła przy pomocy dźwigu.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów, OSP Teratyn oraz OSP Jarosławiec w tym 19 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Interwencja trwała 7h 29 min.  Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. st. kpt. Franiak Damian

 

Skip to content