Śniadanie Wielkanocne funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Policji

Okres Świąt Wielkanocnych to czas spędzany wśród najbliższych, rodzin, przyjaciół. Lecz w dniu dzisiejszym śniadanie wielkanocne zgromadziło wokół stołu nietypową lecz wyjątkową rodzinę rodzinę w mundurach funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Polskiej Policji, którzy zostali oddelegowani ze swoich macierzystych komend do pełnienia służby na Granicy Państwa Polskiego w naszym powiecie wykonując zadania z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem związanym z transportem obywateli Ukrainy do punktów recepcyjnych i miejsc zakwaterowania.

 

To symboliczne śniadanie i podzielenie się święconym jajkiem daje nam przeświadczenie, że życie jest wartością nadrzędną.

 

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł.bryg. Piotr Gronowicz wraz z kapelanem kś. Prałatem ppłk. Andrzejem Puzonem, funkcjonariuszami hrubieszowskiej komendy oraz oddelegowanymi funkcjonariuszami  w atmosferze rodzinnej przekazali sobie wzajemne życzenia świąteczne. Komendant Powiatowy PSP przekazał również najlepsze życzenia w imieniu Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Grzegorza ALINOWSKIEGO skierowane do wszystkich zgromadzonych i ich rodzin, przekazano również życzenia od Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie Pani insp. Wioletty Pawluk.

 

Wspólną modlitwę prowadził kś. Prałat ppłk. Andrzej Puzon, który również złożył funkcjonariuszom świąteczne życzenia.

 

Przy stole Wielkanocnym zebrali się :

– Centralna Szkoła Aspirantów PSP z Częstochowy

– KW PSP Poznań

– KW PSP Opole

– KP PSP Sieradz

– KP PSP Turek

– KP PSP Siedlce

– KP PSP Żyrardów

– KP PSP Lipsko

– KP PSP Nysa

– KP PSP Pionki

– Komenda Stołeczna Policji

oraz delegacja funkcjonariuszy z KP PSP Hrubieszów.

W ten sposób zorganizowano namiastkę klimatu Świąt Zmartwychwstania

Skip to content