Śnięte ryby w Huczwie

W dni 15 czerwca 2023 roku około 8 rano na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pływających śniętych rybach w Huczwie przy ulicy Ciesielczuka.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano śnięte ryby w rzece Huczwa. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska po zbadaniu wody stwierdził, że jest bardzo niski poziom tlenu w wodzie.

 

Na rzece rozstawiono zapory sorbcyjne i parkanowe w celu zmniejszenia ewentualnego rozprzestrzeniania się substancji zanieczyszczającej wodę oraz zatrzymania przepływu śniętych ryb w kierunku rzeki granicznej Bug. Straż Pożarna w Hrubieszowie podjęła działania zmierzające do napowietrzania wody przy użyciu sprzętu pożarniczego w postaci pomp.

 

W działaniach udział brali: JRG Hrubieszów, OSP Teptiuków, OSP Hrubieszów oraz przedstawiciel Wód Polskich Adam Symczuk i pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Delegatury w Zamościu Tomasz Łazorczyk i Jerzy Bełz oraz pracownik CLB oddział Lublin

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content