Tir wjechał w budynek mieszkalny w Strzyżowie

W dniu 17.07.2023 roku o godzinie 13:31 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu ciężarowego, który uderzył w budynek mieszkalny w miejscowości Strzyżów przy Drodze Krajowej 74.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pięciu pojazdów Straży Pożarnej: 3x z JRG Hrubieszów, OSP Horodło oraz OSP Strzyżów zastano samochód ciężarowy z naczepą kontenerową, który wypadł z drogi i uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Kierujący pojazdem oraz osoby przebywające w budynku nie odniosły żadnych obrażeń i znajdowały się pod opieką Zespoły Ratownictwa Medycznego. W czasie trwania działań towarzyszyły silne opady deszczu.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz w uszkodzonym budynku. W wyniku uszkodzenia linii napowietrznej na miejsce zostało wezwane Pogotowie Energetyczne w celu odłączenia przyłączy. Ze względu na duże uszkodzenie konstrukcji budynku na miejsce zdarzenia został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po oględzinach wydał zakaz użytkowania budynku. Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej zabezpieczały miejsce zdarzenia do czasu usunięcia pojazdu przez służby drogowe.

 

W działaniach udział brali: Policja, 3x JRG Hrubieszów, OSP Horodło oraz OSP Strzyżów w tym 18 strażaków. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Interwencja trwała 3h 18min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów.

 

Skip to content