Tragiczny pożar w Gliniskach

W dniu 25.12.2020 roku o godzinie 05:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Gliniskach gmina Uchanie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, stwierdzono, że pożarem w całości objęty jest drewniany budynek mieszkalny. Pożar był mocno rozwinięty, ogień wydobywał się na zewnątrz budynku przez otwory okienne oraz dach. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, i podaniu trzech prądów wody do wnętrza budynku. Podczas dogaszania i prac rozbiórkowych, ratownicy natrafili na spalone ciało mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 100 tyś zł. Postępowanie wyjaśniające przyczynę powstania pożaru oraz śmierć mężczyzny prowadzi prokuratura. Na miejsce pożaru przyjechał Komendant Powiatowy PSP st. kpt. Piotr Gronowicz oraz Zastępca Dowódcy JRG st. kpt. Tomasz Piłat.

 

W sumie w akcji ratowniczej brało udział 3 zastępy z PSP i 4 zastępy z OSP: (OSP Drohiczany, OSP KSRG Uchanie 2x, OSP KSRG Trzeszczany) w tym 31 strażaków oraz Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne. Działania gaśnicze trwały około 4,5 godziny.

Opracował –  oficer prasowy KP PSP w Hrubieszowie kpt. Marcin Lebiedowicz

Fot. KP PSP Hrubieszów

 

 

Skip to content