Tragiczny wypadek w Terebiniu.

W dniu 07.01.2021 roku o godzinie 09:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Terebiń. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie oraz OSP KSRG Werbkowice i OSP KSRG Turkowice.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  wypadkowi uległ samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajdował się w rowie. Pojazdem podróżowała jedna osoba.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, równocześnie przystąpiono do stabilizacji pojazdu, odłączenia akumulatora i przy użyciu narzędzi hydraulicznych przystąpiono do uwolnienia osoby poszkodowanej. Po uwolnieniu poszkodowanego ZRM niezwłocznie podjął resuscytację która nie odniosła skutku, przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili zgon kierowcy.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.

W działaniach udział brały 3 zastępy PSP w tym 8 strażaków oraz OSP KSRG Werbkowice 6 ratowników i OSP KSRG Turkowice 4 ratowników, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Hrubieszowie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych na drogach

Skip to content