Uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń, wyróżnień i awansów

1 lipca 2021 roku na terenie jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 4  PSP w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe dla strażaków oraz druhów ochotników z terenu województwa lubelskiego.

W uroczystości uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wraz z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Panem Andrzejem Odyńcem, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcami st. bryg. Piotrem Zmarzem oraz st. bryg. Szczepanem Goławskim.

Na wstępie Lubelski Komendant Wojewódzki PSP serdecznie powitał zaproszonych gości, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Wręczono 12 Krzyży Zasługi, 18 Medali Za Długoletnią Służbę, 7 odznak – Odznaka “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz 4 awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wojewoda Lubelski pogratulował strażakom znakomitych osiągnięć i wyników w służbie oraz wyraził uznanie za
działania ratownicze przeprowadzone po intensywnych opadach deszczu na terenie województwa lubelskiego oraz wzorowe podejście do wypełniania obowiązków służbowych.

Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie dwóch funkcjonariuszy otrzymało medale za długoletnią służbę:

  • Piotr Caboń odznaczony został Medalem Srebrnym Za Długoletnią Służbę,
  • Marcin Lebiedowicz odznaczony został Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę,

Zaproszenie nadbryg. Grzegorza Alinowskiego na uroczystą zbiórkę było okazją do złożenia podziękowań przez Komendanta Powiatowego st. kpt. Piotra Gronowicza na ręce Lubelskiego Wojewody Pana Lecha Sprawki za pomoc finansową i uzyskanie zwiększenia budżetu przy realizacji projektu termomodernizacji obiektów KP PSP w Hrubieszowie środki połączone z dofinansowaniem NFOŚiGW w Warszawie. Prace w tym zakresie rozpoczęto z poprzednim Wojewodą Lubelskim Panem prof. Przemysławem Czarnkiem, który obecnie piastuje urząd MEiN a zakończono w 2020 roku z obecnym Wojewodą Lubelskim.

Foto: Lubelski Urząd Wojewódzki

 

Skip to content