WYPADEK DROGOWY W KOPYŁOWIE

W dniu 31.08.2021 roku około godziny 10.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym autokaru w którym nie było pasażerów wraz z innym pojazdem ciężarowym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy 2x JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Horodło.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano autokar który częściowo znajduje się w rowie i blokuje ruch pojazdów w obu kierunkach oraz drugi pojazd ciężarowy który znajdował się w rowie. Kierowcy autokaru pomocy medycznej udzielał Zespół Pogotowia Ratunkowego który przybył przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu do kierowcy autokaru oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Podczas działań nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego. Następnie zabezpieczono miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego który miał przetransportować osobę poszkodowaną do szpitala w Lublinie. Drugi kierowca nie potrzebował opieki medycznej na miejscu zdarzenia.

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 2xJRG Hrubieszów, OSP KSRG Horodło, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie st. kpt. Tomasz Zwolak, dowódca JRG st. kpt. Tomasz Piłat oraz druhowie z OSP Kobło i OSP Strzyżów którzy najechali na wypadek wracając ze szkolenia Dowódców OSP z KP PSP w Hrubieszowie.

Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Straty oszacowano na 300 tyś. zł.

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Skip to content