Wypadek pojazdu rolniczego w Matczu

W dniu 21.09.2022 roku o godzinie 17:25 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku ciągnika rolniczego w Matczu.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano przewrócony ciągnik na drodze asfaltowej a obok niego leżał poszkodowany mężczyzna nie dając oznak życia. Przed przybyciem służb ratowniczych osobie poszkodowanej pierwszej pomocy udzielił strażak z OSP Matcze druh Kiryk Łukasz. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia przyjechał zastęp OSP KSRG Horodło, który zabezpieczył teren działań i przystąpił do resuscytacji krążeniowo – oddechowej z uwagi na brak funkcji życiowych. Następnie zastosowano defibrylację do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego i kontunuowaniu prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej funkcje życiowe u poszkodowanego wróciły. Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego po wstępnych badaniach diagnostycznych podjął decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce lądowania helikoptera zabezpieczał zastęp OSP. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało poszkodowanego z miejsca zdarzenia do lubelskiego szpitala. Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji na potrzeby czynności dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy Policji.

 

Szybkie przybycie na miejsce zdarzenia jednostek ratowniczych pozwoliło na sprawną i udaną resuscytację krążeniowo – oddechową gdzie u poszkodowanego przywrócono czynności życiowe.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: 3xPolicja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, JRG Hrubieszów, OSP KSRG Horodło oraz OSP Matcze w tym 14 strażaków. Interwencja trwała 3h 03 min. Straty oszacowano na około 1 tyś zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora

Skip to content