Wypadek w Dobromierzycach gmina Werbkowice

W dniu 29.05.2022 roku o godzinie 8:27 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dobromierzyce gmina Werbkowice.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy Audi ze zniszczoną karoserią, który stoi na poboczu drogi. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się pod opieką zespołu Ratownictwa Medycznego , który był na miejscu zdarzenia. Z relacji świadków wynikało, że auto dachowało.

 

Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz na zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: Policja,  Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów oraz  OSP KSRG Werbkowice tym 10 strażaków. Interwencja trwała 3h 23 min. Straty oszacowano na około 8 tyś zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. foto.  st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content