Wypadek w Jankach gmina Hrubieszów

W dniu 20.06.2023 roku o godzinie 4:23 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego w drzewo w miejscowości Janki.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy z przyczepką, który wypadł z drogi i uderzył czołowo w drzewo. W aucie podróżowały dwie osoby, kobietą, która opuściła pojazd o własnych siłach, zajął się ZRM, który dotarł na miejsce zdarzenia jako pierwszy. Mężczyzna był uwięziony w pojeździe i konieczne było użycie sprzętu elektrycznego oraz hydraulicznego do jego uwolnienia.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu a następnie uwolnieniu kierowcy z zakleszczonego pojazdu przy użyciu sprzętu elektrycznego oraz hydraulicznego. W trakcie działań poszkodowany był cały czas przytomny i było mu udzielane wsparcie psychiczne. Po uwolnieniu kierowcy z pojazdu został on natychmiast przekazany drugiemu ZRM na desce medycznej.

 

W działaniach udział brali: Policja, 2x Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów, OSP Teratyn w tym 12 strażaków. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Interwencja trwała 2h 33 min.  Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Emil Gniecki

 

Skip to content