Wypadek w Jarosławcu

W dniu 01 marca 2023 roku o godzinie 3:53 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku busa – Mercedesa Sprintera w miejscowości Jarosławiec gmina Uchanie.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zastano busa – Mercedesa Sprintera, który zjechał z drogi i czołowo uderzył w drzewo. Busem podróżowały cztery osoby(dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci). Kobieta dorosła, przytomna na wskutek uderzenia busa w drzewo została zakleszczona w aucie.

 

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu, oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu i jednocześnie wydobyciu osoby poszkodowanej z auta przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowana bezpośrednio po wydostaniu została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznemu na desce ortopedycznej i przetransportowana do szpitala. Pozostałe osoby nie wymagały pomocy medycznej.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2xJRG Hrubieszów, OSP Teratyn, OSP Uchanie, w tym 17 strażaków. Straty oszacowano na 20 tyś zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Interwencja trwała 3h 13 min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. mł. asp. Maciej Spisacki.

 

Skip to content