Kolizja w Kopyłowie

W dniu 21.04.2022 roku o godzinie 13.55 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Kopyłów.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano kolizję pojazdów: auto-laweta na którym przewożone były dwa samochody oraz Skodę Octavie. Wszyscy uczestnicy kolizji samodzielnie opuściły swoje pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.   Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz kierowaniu ruchem. Następnie po usunięciu pojazdów z drogi, jezdnię oczyszczono z połamanych elementów plastikowych oraz resztek szkła.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez auto-lawetę. W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz 2x OSP KSRG Horodło w tym 15 strażaków. Interwencja trwała 1h 40min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora.

Skip to content