Wypadek w Modryniu

W dniu 31.12.2021 roku o godzinie 18:25 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Modryń gmina Mircze.

 

Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na drodze powiatowej doszło do potrącenia pieszej. Kierowca po zatrzymaniu pojazdu wezwał służby ratunkowe oraz udzielił pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy którzy przybyli jako pierwsi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej a następnie przekazali osobę poszkodowaną Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu szczegółowej diagnostyki kierownik zespołu podjął decyzję o odstąpieniu od dalszych czynności medycznych.  Niestety życia poszkodowanej w zdarzeniu kobiety nie udało się uratować.  Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji na potrzeby czynności dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy policji oraz prokuratora. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Tomasz Zwolak.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2x JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Mircze w tym 12 strażaków. Interwencja trwała 7h 07min.

 

Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

 

info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content