Wypadek w Mołodiatyczach

W dniu 09.03.2023 roku o godzinie 12:52 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mołodiatycze.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zderzenie dwóch samochodów osobowych na środku pasa jezdni. Jeden pojazd leżał na dachu a drugi w odległości 100 metrów znajdował się na kołach na drodze. Osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Druga osoba, która kierowała pojazdem nie uskarżała się na żadne dolegliwości i została na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W działaniach udział brali: 2xPolicja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 3xJRG Hrubieszów, 2xOSP Trzeszczany oraz OSP Mołodiatycze w tym 20 strażaków.  Straty oszacowano na 23 tyś. Interwencja trwała 3h 58min.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. str. Rymowicz Kamil

 

Skip to content