Wypadek w Mołodiatyczach

W dniu 20.05.2022 roku o godzinie 12:56 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Mołodiatycze.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia czterech zastępów Straży Pożarnej zastano wypadek dwóch pojazdów osobowych Audi i Vw Passat. Samochód Volkswagen Passat stał na środku drogi a drugi pojazd Audi stał na skarpie w rowie. Dwie osoby poszkodowane przejął Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem straży pożarnej, jedna osoba była uwięziona w pojeździe Audi i nie mogła samodzielnie się wydostać. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania w dwóch pojazdach, stabilizacji pojazdu Audi znajdującego się na skarpie w rowie a następnie wykonano dostęp do osoby poszkodowanej, którą przejął Zespól Ratownictwa Medycznego.

 

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brali: 5xPolicja, 3x Zespół Ratownictwa Medycznego, 3x JRG Hrubieszów oraz 2x OSP KSRG Trzeszczany tym 14 strażaków. Interwencja trwała 6h 41 min. Straty oszacowano na około 30 tyś zł. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. foto.  st. kpt. Marcin Lebiedowicz

 

Skip to content