Zderzenie tira z pojazdem osobowym w Teratynie.

W dniu 01.03.2023 roku o godzinie 18:27 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym pojazdu ciężarowego z osobowym w miejscowości Teratyn.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano pojazd ciężarowy, który leży na boku na drodze wojewódzkiej oraz rozbity przód pojazdu osobowego.  Przed przybyciem straży pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się osobami uczestniczącymi w zdarzeniu. Żadna z osób nie była uwięziona w pojeździe.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz zabezpieczono wyciek płynów eksploatacyjnych. Droga była zablokowana w obu kierunkach a Policja zorganizowała objazd sąsiednimi miejscowościami.

 

W działaniach udział brali: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2xJRG Hrubieszów, OSP Teratyn, OSP Uchanie, w tym 19 strażaków. Straty oszacowano na 200 tyś zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Interwencja trwała 5h 11 min. Dokładną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

 

info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. JRG Hrubieszów.

 

Skip to content